37150MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| FORD | Focus | 2000 - 2010 |
| FORD | FOCUS I (DAW, DBW) | 199809 - 200911 |
| FORD | FOCUS I Turnier (DNW) | 199902 - 200712 |
| FORD | FOCUS I Sedan (DFW) | 199902 - 200911 |
| FORD | FOCUS I van (DNW) | 199808 - 200503 |
| Features | |
| Fitting Position | Front |
| Steering arm type | 10 |
| Inner diameter [mm] | 13,5 mm |
| Outer diameter [mm] | 40,5 mm |
| Height [mm] | 64,6 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,33 kg |
| OEM Number |
| 1061570 |
| 98AG3063AE |