37216MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | O 404 | 199101 - 199912 |
| MERCEDES-BENZ | TOURISMO (O 350) | 199409 - 0 |
| MERCEDES-BENZ | O 403 | 199501 - 200612 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 126 mm |
| Thread Size | M24 x 1,5 RHT |
| Fitting Position | Front Axle |
| Thread Type | 0 |
| Paired article numbers | 91-03884 |
| Weight [kg] | 1,46 kg |
| OEM Number |
| 0004607748 |
| 0014602148 |