37236MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | ACTROS | 199604 - 200310 |
| MERCEDES-BENZ | ACTROS MP2 / MP3 | 200210 - 0 |
| Features | |
| Rod/Strut | 1 |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Cone Size [mm] | 28,9 mm |
| Cone Size [mm] | 32,2 mm |
| Length [mm] | 837 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 42 mm |
| Fitting Position | Driver side |
| Weight [kg] | 8,9 kg |
| OEM Number |
| 0014604905 |
| 0014607405 |