37268MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | SK | 198707 - 199609 |
| MERCEDES-BENZ | NG | 197308 - 199803 |
| Features | |
| Rod/Strut | 1 |
| For Pipe Diameter [mm] | 40 mm |
| Length [mm] | 630 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Fitting Position | Driver side |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Weight [kg] | 6,7 kg |
| OEM Number |
| 3914600605 |
| 3914601205 |
| 3914601505 |
| 3914601605 |