37301MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MAN | F90 | 198606 - 199712 |
| MAN | F90 Unterflur | 198606 - 199609 |
| RENAULT TRUCKS | MAJOR | 199105 - 199610 |
| RENAULT TRUCKS | R | 198010 - 199612 |
| RENAULT TRUCKS | G | 198210 - 199303 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,3 mm |
| Cone Size [mm] | 30,7 mm |
| Length [mm] | 168 mm |
| Thread Size | M52 x 1,5 RHT |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Thread Type | 0 |
| Paired article numbers | 91-03969 |
| Weight [kg] | 3,3 kg |
| OEM Number |
| 5000288362 |