37312MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | E300 | 1996 - 1999 |
| MERCEDES-BENZ | E320 | 1996 - 2002 |
| MERCEDES-BENZ | E430 | 1998 - 2002 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI (W210) | 199506 - 200308 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI T-Model (S210) | 199606 - 200303 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI (W211) | 200203 - 200903 |
| Features | |
| Steering arm type | 10 |
| Fitting Position | Lower |
| Fitting Position | Outer |
| Inner diameter [mm] | 20 mm |
| Outer diameter [mm] | 51,5 mm |
| Height [mm] | 43,8 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,32 kg |
| OEM Number |
| 2103335514 |