37370MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | B12 | 199101 - 0 |
| VOLVO | B10 | 197801 - 201108 |
| Features | |
| Length [mm] | 908 mm |
| Pipe Ø [mm] | 62 mm |
| Cone Size [mm] | 31,7 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Adjustable | 2 |
| Cone Size [mm] | 27,3 mm |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Fitting Position | Front |
| Weight [kg] | 11,9 kg |
| OEM Number |
| 1197339 |