37395MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| IVECO | EUROTRAKKER | 199301 - 200612 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 631 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Steering Bracket II to 2nd FA |
| Weight [kg] | 8,3 kg |
| OEM Number |
| 08136061 |
| 41005466 |
| 41016963 |
| 41016964 |
| 41005456 |