37475MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FH12 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM7 | 199808 - 200112 |
| VOLVO | FH16 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM12 | 199808 - 200811 |
| VOLVO | FM10 | 199809 - 200312 |
| VOLVO | FM | 200509 - 0 |
| VOLVO | FH | 200509 - 0 |
| VOLVO | FMX | 201004 - 0 |
| VOLVO | FMX II | 201204 - 0 |
| Features | |
| Rod/Strut | 1 |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Cone Size [mm] | 24 mm |
| Cone Size [mm] | 29 mm |
| Length [mm] | 790 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Left-/right-hand drive vehicles | 2 |
| Weight [kg] | 7,5 kg |
| OEM Number |
| 22159737 |
| 20375556 |
| 20393187 |
| 21106952 |