37502MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| DAF | 75 | 199207 - 199802 |
| DAF | 85 | 199207 - 199802 |
| DAF | 75 CF | 199802 - 200012 |
| DAF | 85 CF | 199802 - 200012 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 23,5 mm |
| Cone Size [mm] | 26,2 mm |
| Length [mm] | 553 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 42 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 6 kg |
| OEM Number |
| 0593883 |
| 1351730 |
| 1351745 |
| 1385488 |