37533MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FH12 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM7 | 199808 - 200112 |
| VOLVO | FH16 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM12 | 199808 - 200811 |
| VOLVO | FM10 | 199809 - 200312 |
| VOLVO | FM9 | 200112 - 200509 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 24 mm |
| Cone Size [mm] | 29 mm |
| Length [mm] | 818 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 50 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Weight [kg] | 6,5 kg |
| OEM Number |
| 20393065 |
| 3988764 |
| 3988766 |