37560MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| IVECO | EUROTECH MT | 199201 - 199808 |
| IVECO | EUROTRAKKER | 199301 - 200612 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 952 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Weight [kg] | 9 kg |
| OEM Number |
| 41005475 |
| 41006093 |