37611MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| DAF | 95 XF | 199701 - 200209 |
| DAF | XF 95 | 200201 - 200612 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 23,5 mm |
| Cone Size [mm] | 26,2 mm |
| Length [mm] | 948 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 38 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Weight [kg] | 5,1 kg |
| OEM Number |
| 1311048 |
| 1351737 |
| 1385498 |