37617MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| RENAULT TRUCKS | KERAX | 199706 - 0 |
| RENAULT TRUCKS | MAXTER | 199210 - 199706 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 889 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Weight [kg] | 9 kg |
| OEM Number |
| 5010229243 |
| 5010488053 |