37620MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | MK | 198712 - 200512 |
| MERCEDES-BENZ | NG | 197308 - 199803 |
| Features | |
| Fitting Position | Driver side |
| Length [mm] | 800 mm |
| Pipe Ø [mm] | 42 mm |
| Cone Size [mm] | 30 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Left-/right-hand drive vehicles | 2 |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Cone Size [mm] | 27 mm |
| Weight [kg] | 7,8 kg |
| OEM Number |
| 6174602105 |
| 6174602505 |
| 6174603705 |