37628MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | MK | 198712 - 200512 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 28,9 mm |
| Cone Size [mm] | 32,20 mm |
| Length [mm] | 800 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Weight [kg] | 9,3 kg |
| OEM Number |
| 0014602505 |
| 0014602705 |