37658MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| SCANIA | 3 - series bus | 198801 - 199912 |
| Features | |
| Rod/Strut | 5 |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Cone Size [mm] | 18,1 mm |
| Cone Size [mm] | 20,2 mm |
| Length [mm] | 210 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 28 mm |
| Fitting Position | Front Axle left and right |
| Thread Size | M16x1,5 |
| Weight [kg] | 1,75 kg |
| OEM Number |
| 0416159 |
| 416159 |