37785MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | S350 | 2006 - 2006 |
| MERCEDES-BENZ | S430 | 2000 - 2006 |
| MERCEDES-BENZ | S500 | 2000 - 2006 |
| MERCEDES-BENZ | S-SERISI (W220) | 199809 - 200508 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Steering arm type | 1 |
| Thread Size 1 | 16,9 |
| Cone Size [mm] | 16,8 mm |
| Cone Size [mm] | 22 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 94-04453 |
| Weight [kg] | 3,82 kg |
| OEM Number |
| 2203302407 |
| A2203304307 |
| A2203308107 |
| 2203304307 |
| 2203308107 |
| 2203307707 |
| 2203308907 |