37808MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FL6 | 198509 - 200008 |
| Features | |
| Rod/Strut | 1 |
| Left-/right-hand drive vehicles | 2 |
| Cone Size [mm] | 23,5 mm |
| Cone Size [mm] | 26,2 mm |
| Length [mm] | 820 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 42 mm |
| Fitting Position | Driver side |
| Fitting Position | Longitudinal |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 7,5 kg |
| OEM Number |
| 20400942 |
| 6790607 |
| 67906073 |
| 6790766 |