37848MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MAZDA | 3 | 2004 - 2013 |
| MAZDA | 5 | 2006 - 2017 |
| MAZDA | 3 Sport | 2009 - 2013 |
| MAZDA | 3 (BK) | 200310 - 200912 |
| MAZDA | 3 Sedan (BK) | 199909 - 200912 |
| MAZDA | 5 (CR19) | 200502 - 201012 |
| MAZDA | 3 (BL) | 200812 - 201409 |
| MAZDA | 3 Sedan (BL) | 200812 - 201412 |
| MAZDA | 5 (CW) | 201006 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M10X1,25 |
| Cone Size [mm] | 12,3 mm |
| Thread Size | M17X1,5 |
| Length [mm] | 108 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-04514 |
| Weight [kg] | 0,51 kg |
| OEM Number |
| BP4L32280 |