37871MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | B200 | 2006 - 2011 |
| MERCEDES-BENZ | A-SERISI (W169) | 200404 - 201206 |
| MERCEDES-BENZ | B-SERISI Sports Tourer (W245) | 200503 - 201111 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M10x1,25 |
| Length [mm] | 233 mm |
| Cone Size [mm] | 15,3 mm |
| Cone Size [mm] | 12,8 mm |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-04539 |
| Weight [kg] | 0,82 kg |
| OEM Number |
| 1693300503 |