37973MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| DAF | 55 | 199509 - 200012 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 131 mm |
| Thread Size | M40 x 1,5 x RHT |
| Fitting Position | Right |
| Thread Type | 0 |
| Paired article numbers | 91-04639 |
| Weight [kg] | 2,6 kg |
| OEM Number |
| AMPA005 |