38066MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | MK | 198712 - 200512 |
| MERCEDES-BENZ | SK | 198707 - 199609 |
| MERCEDES-BENZ | NG | 197308 - 199803 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 28,9 mm |
| Cone Size [mm] | 32,2 mm |
| Length [mm] | 158 mm |
| Thread Size | M30 x 1,5 RHT |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-04734 |
| Weight [kg] | 1,75 kg |
| OEM Number |
| 0004606005-P2 |
| 0004606305-P2 |