38110MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | MK | 198712 - 200512 |
| MERCEDES-BENZ | SK | 198707 - 199609 |
| Features | |
| Thread Size | M38 x 1,5 LHT |
| Length [mm] | 160,5 mm |
| Diameter [mm] | 18,5 mm |
| Hole Pitch 1/ Hole Pitch 2 | 102 |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Rod/Strut | 1 |
| Thread Type | 1 |
| Paired article numbers | 91-04170 |
| Weight [kg] | 2,9 kg |
| OEM Number |
| 0003330627 |