38136MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MAN | TGA | 200003 - 0 |
| ERF | ECT | 200204 - 0 |
| MAN | TGX I | 200606 - 0 |
| MAN | TGS I | 200501 - 0 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 936 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 50 mm |
| Rod/Strut | 1 |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Fitting Position | Driver side |
| Weight [kg] | 10,6 kg |
| OEM Number |
| 81466106807-M |
| 81466106836-M |
| 81466106837-M |
| 81466116099-M |
| 81466116136-M |
| 81466106808-M |
| 81466116087-M |
| 81466116088-M |
| 81466116090-M |
| 81466116096-M |
| 81466116097-M |
| 81466116132-M |
| 81466116133-M |
| 81466116197-M |
| 81466116198-M |