38141MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | ACTROS | 199604 - 200310 |
| MERCEDES-BENZ | ACTROS MP2 / MP3 | 200210 - 0 |
| MERCEDES-BENZ | AXOR 2 | 200410 - 0 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 28,9 mm |
| Cone Size [mm] | 32,2 mm |
| Length [mm] | 126 mm |
| Thread Size | M30 x 1,5 LHT |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Fitting Position | Front Axle |
| Thread Type | 0 |
| Paired article numbers | 91-04809 |
| Weight [kg] | 1,85 kg |
| OEM Number |
| 9493301003-P1 |
| 9493301103-P1 |
| 9493301703-P1 |
| DEP103614 |