38289MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| RENAULT TRUCKS | MAGNUM | 199009 - 0 |
| RENAULT TRUCKS | PREMIUM | 199604 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Centre |
| Cone Size [mm] | 37,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Length [mm] | 1690 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 52 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Rod/Strut | 4 |
| Weight [kg] | 15,5 kg |
| OEM Number |
| 5010439021 |
| 5010566063 |