38383MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | CITARO (O 530) | 199801 - 0 |
| MERCEDES-BENZ | CONECTO (O 345) | 200111 - 0 |
| SETRA | Series 400 | 200106 - 0 |
| MERCEDES-BENZ | CAPACITY | 200704 - 0 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 23,55 mm |
| Cone Size [mm] | 26,2 mm |
| Length [mm] | 260 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 36 mm |
| Fitting Position | Left |
| Rod/Strut | 5 |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Thread Size | M20x1,5 |
| Paired article numbers | 96-05049 |
| Weight [kg] | 2,65 kg |
| OEM Number |
| 6283200189 |
| 6283200189 |
| 6283200189 |