38545MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| KIA | Rio | 2001 - 2002 |
| KIA | RIO I Hatchback (DC) | 200007 - 200604 |
| KIA | RIO I Sedan (DC_) | 200007 - 200604 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Steering arm type | 2 |
| Bore Ø [mm] | 10,1 mm |
| Thread Size 1 | 16 |
| Length [mm] | 307 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 94-05211 |
| Weight [kg] | 2,1 kg |
| OEM Number |
| 0K30B34300B |