38578MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| NISSAN | PRIMERA (P12) | 200201 - 0 |
| NISSAN | PRIMERA Station wagon (WP12) | 200201 - 0 |
| NISSAN | 200201 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Upper |
| Steering arm type | 1 |
| Thread Size 1 | M12x1,25 |
| Cone Size [mm] | 13,8 mm |
| Length [mm] | 333 mm |
| Cone Size [mm] | 13,12 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 94-05244 |
| Weight [kg] | 1,99 kg |
| OEM Number |
| 54524AV600 |
| 54524AV601 |
| 54524AV60A |