38633MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| LAND ROVER | Range Rover | 2002 - 2012 |
| LAND ROVER | Range Rover Sport | 2006 - 2007 |
| LAND ROVER | RANGE ROVER III (L322) | 200203 - 201212 |
| LAND ROVER | RANGE ROVER SPORT I (L320) | 200502 - 201303 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Fitting Position | Left and right |
| Steering arm type | 1 |
| Bore Ø [mm] | 14,2 mm |
| Thread Size 1 | M14x1,5 |
| Cone Size [mm] | 22,2 mm |
| Cone Size [mm] | 18,45 mm |
| Length [mm] | 317,4 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 2,43 kg |
| OEM Number |
| RBJ000710 |
| RBJ000062 |
| RBJ500710 |
| RBJ500920 |