38650MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | S80 I (184) | 199805 - 200802 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M12X1,75 |
| Cone Size [mm] | 13,3 mm |
| Cone Size [mm] | 16,6 mm |
| Thread Size | M14x2 |
| Length [mm] | 233 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-05316 |
| Weight [kg] | 0,94 kg |
| OEM Number |
| 272417 |