38664MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| LADA | NIVA SUV (2121, 2131) | 197612 - 0 |
| LADA | NADESCHDA (2120) | 199712 - 200612 |
| Features | |
| Fitting Position | inner |
| Thread Size 1 | M14X1,5 |
| Cone Size [mm] | 15 mm |
| Cone Size [mm] | 16,4 mm |
| Thread Size | M16X1 |
| Length [mm] | 175 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,56 kg |
| OEM Number |
| 21013414116 |
| 21213414116 |