38775MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | XC90 | 2003 - 2013 |
| VOLVO | XC90 I (275) | 200206 - 201501 |
| Features | |
| Steering arm type | 10 |
| Fitting Position | Front |
| Inner diameter [mm] | 24 mm |
| Outer diameter [mm] | 58,6 mm |
| Height [mm] | 123,5 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,89 kg |
| OEM Number |
| 30639368 |