38778MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | V70 | 2001 - 2002 |
| VOLVO | XC70 | 2003 - 2007 |
| VOLVO | XC90 | 2003 - 2014 |
| VOLVO | XC70 I Cross Country (295) | 199710 - 200710 |
| VOLVO | XC90 I (275) | 200206 - 201501 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M12x1.75 |
| Cone Size [mm] | 14,5 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Length [mm] | 258 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-05446 |
| Weight [kg] | 0,99 kg |
| OEM Number |
| 31201228 |
| 30760806 |
| 2741910 |
| 274191 |
| 274351 |
| 274498 |
| 274576 |
| 30776323 |
| 30776806 |