38853MT
DRAG LINKs/CENTRE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| LAND ROVER | Discovery | 1999 - 2004 |
| LAND ROVER | DISCOVERY II (L318) | 199810 - 200408 |
| LAND ROVER | DISCOVERY I (LJ) | 198906 - 199812 |
| Features | |
| Rod/Strut | 1 |
| Length [mm] | 940 mm |
| Thread Size 1 | M12x1,25 |
| Cone Size [mm] | 14 mm |
| Cone Size [mm] | 17,8 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 28 mm |
| Left-/right-hand drive vehicles | 1 |
| Fitting Position | Front Axle middle |
| Weight [kg] | 3,23 kg |
| OEM Number |
| QHG100010 |
| QHG000050 |