38983MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| OPEL | ANTARA A (L07) | 200605 - 0 |
| CHEVROLET | CAPTIVA (C100, C140) | 200606 - 0 |
| VAUXHALL | ANTARA A (L07) | 200608 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Fitting Position | Left and right |
| Thread Size 1 | M12X1,5 |
| Length [mm] | 205 mm |
| Cone Size [mm] | 18,3 mm |
| Cone Size [mm] | 12,5 mm |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 0,48 kg |
| OEM Number |
| 96626667 |
| 4803429 |
| 96626667 |
| 4803429 |
| 96626667 |
| 96626667 |