39016MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| SEAT | CORDOBA (6K1, 6K2) | 199302 - 200212 |
| SEAT | TOLEDO I (1L2) | 199101 - 199910 |
| SEAT | IBIZA II (6K1) | 199303 - 200205 |
| VW | POLO III CLASSIC (6V2) | 199501 - 200911 |
| SEAT | CORDOBA Vario (6K5) | 199607 - 200212 |
| VW | POLO Variant (6V5) | 199704 - 200109 |
| VW | CADDY II Kasa/büyük limuzin (9K9A) | 199511 - 200401 |
| VW | CADDY II Pick-up (9U7) | 199606 - 200012 |
| VW | CADDY II MPV (9K9B) | 199511 - 200412 |
| VW | POLO Van van (6V5) | 199605 - 200109 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M12X1,5 |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Cone Size [mm] | 12,7 mm |
| Cone Size [mm] | 14,7 mm |
| Length [mm] | 373,5 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 99-05684 |
| Weight [kg] | 1,2 kg |
| OEM Number |
| 6K0422803F |
| 6K0422807E |
| 6K0422807F |
| 6K0422803F |
| 6K0422807E |
| 6K0422807F |
| 6K0422803E |
| 6K0422803E |