39072MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| HYUNDAI | Sonata | 2006 - 2008 |
| HYUNDAI | Azera | 2006 - 2007 |
| HYUNDAI | SONATA V (NF) | 200408 - 201411 |
| HYUNDAI | GRANDEUR (TG) | 200306 - 201206 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M10X1,25 |
| Cone Size [mm] | 13,5 mm |
| Thread Size | M16X1,5 |
| Length [mm] | 218 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-05196 |
| Weight [kg] | 0,84 kg |
| OEM Number |
| 568203F111 |
| 568203F110 |
| 568203K010 |