39140MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| BMW | 7 (E38) | 199403 - 200111 |
| Features | |
| Steering arm type | 10 |
| Fitting Position | Rear |
| Fitting Position | Front |
| Inner diameter [mm] | 19,1 mm |
| Outer diameter [mm] | 88,5 mm |
| Height [mm] | 92,5 mm |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,6 kg |
| OEM Number |
| 33311090274 |
| 33311090956 |