39282MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FH12 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM7 | 199808 - 200112 |
| VOLVO | FM12 | 199808 - 200811 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 25,5 mm |
| Cone Size [mm] | 29 mm |
| Length [mm] | 434 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 36 mm |
| Rod/Strut | 5 |
| Fitting Position | Rear Axle left and right |
| Thread Size | M20x1,5 |
| Weight [kg] | 3,8 kg |
| OEM Number |
| 3173613 |
| 3987354 |