39372MT
BALL JOINTs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| NISSAN | ALMERA TINO (V10) | 199812 - 200602 |
| NISSAN | MAXIMA / MAXIMA QX V (A33) | 199904 - 200311 |
| NISSAN | PRIMERA (P12) | 200201 - 0 |
| NISSAN | PRIMERA Station wagon (WP12) | 200201 - 0 |
| NISSAN | 200201 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Steering arm type | 10 |
| Thread Size 1 | M14x1,5 |
| Outer thread [mm] | 41,1 mm |
| Cone Size [mm] | 15,15 mm |
| Cone Size [mm] | 20,4 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,52 kg |
| OEM Number |
| 54500AV60C-P |
| 54501AV60C-P |
| 54500AV600-PART |
| 54501AV600-PART |