39741MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| CHRYSLER | Cirrus | 1995 - 2000 |
| CHRYSLER | Sebring | 1996 - 2006 |
| DODGE | Stratus | 1995 - 2006 |
| PLYMOUTH | Breeze | 1996 - 2000 |
| PLYMOUTH | BREEZE | 199512 - 200104 |
| CHRYSLER | CIRRUS | 199405 - 200009 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M12x1,25 |
| Cone Size [mm] | 12,35 mm |
| Cone Size [mm] | 15,1 mm |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Length [mm] | 152 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-06409 |
| Weight [kg] | 0,89 kg |
| OEM Number |
| ES3358R |
| ES3358R |
| EXCES3358R |
| 5093857AA |
| 05093857AA |