39899MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FH12 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM7 | 199808 - 200112 |
| VOLVO | FH16 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM12 | 199808 - 200811 |
| VOLVO | FM10 | 199809 - 200312 |
| VOLVO | FM9 | 200112 - 200509 |
| VOLVO | FM | 200509 - 0 |
| VOLVO | FH | 200509 - 0 |
| VOLVO | FMX | 201004 - 0 |
| RENAULT TRUCKS | T | 201301 - 0 |
| VOLVO | FH II | 201201 - 0 |
| VOLVO | FH16 II | 201205 - 0 |
| VOLVO | FMX II | 201204 - 0 |
| Features | |
| For Pipe Diameter [mm] | 30 mm |
| Length [mm] | 340 mm |
| Cone Size [mm] | 22,2 mm |
| Cone Size [mm] | 19,95 mm |
| Rod/Strut | 5 |
| Fitting Position | Front Axle left and right |
| Thread Size | M18x1,5 |
| Weight [kg] | 2,15 kg |
| OEM Number |
| 7420477807 |
| 22365883 |
| 20477807 |
| 3944046 |