40397MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| TOYOTA | MR2 | 1991 - 1995 |
| TOYOTA | STARLET (_P8_) | 198912 - 199603 |
| TOYOTA | MR2 II (SW2_) | 198912 - 200005 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M2x1,25 |
| Cone Size [mm] | 12,5 mm |
| Thread Size | M14X1,5 |
| Length [mm] | 150,5 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-06648 |
| Weight [kg] | 0,52 kg |
| OEM Number |
| 4504619195 |