40404MT
BALL JOINTs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| AUDI | TT | 2008 - 2018 |
| AUDI | TT Quattro | 2008 - 2017 |
| AUDI | TT (8J3) | 200607 - 201501 |
| AUDI | TT Roadster (8J9) | 200703 - 201406 |
| AUDI | TT (FV3, FVP) | 201407 - 0 |
| AUDI | TT Roadster (FV9, FVR) | 201411 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Steering arm type | 10 |
| Thread Size 1 | M12X1,5 |
| Cone Size [mm] | 15,3 mm |
| Cone Size [mm] | 21,2 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 92-07072 |
| Weight [kg] | 0,8 kg |
| OEM Number |
| 8J0407365 |