41671MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| BMW | X5 | 2007 - 2013 |
| BMW | X6 | 2008 - 2014 |
| BMW | X5 (E70) | 200602 - 201307 |
| BMW | X6 (E71, E72) | 200706 - 201407 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Steering arm type | 2 |
| Thread Size 1 | M14X1,5 |
| Bore Ø [mm] | 14,2 mm |
| Length [mm] | 343,5 mm |
| Cone Size [mm] | 19 mm |
| Cone Size [mm] | 24 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 94-08339 |
| Weight [kg] | 3,24 kg |
| OEM Number |
| 31126771893 |