41680MT
TRACK CONTROL ARMs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| BMW | X5 | 2007 - 2012 |
| BMW | X6 | 2008 - 2012 |
| BMW | X5 (E70) | 200602 - 201307 |
| BMW | X6 (E71, E72) | 200706 - 201407 |
| BMW | X5 (F15, F85) | 201308 - 201807 |
| BMW | X6 (F16, F86) | 201408 - 201907 |
| Features | |
| Fitting Position | Upper |
| Steering arm type | 1 |
| Length [mm] | 344 mm |
| Thread Size 1 | M14x1,5 |
| Bore Ø [mm] | 12,1 mm |
| Cone Size [mm] | 14,2 mm |
| Fitting Position | Rear Axle |
| Fitting Position | Left |
| Suspension material | 1 |
| Paired article numbers | 94-08348 |
| Weight [kg] | 1,35 kg |
| OEM Number |
| 33326770969 |