41897MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| OPEL | SENATOR B (V88) | 198709 - 199309 |
| OPEL | OMEGA A Station wagon (V87) | 198609 - 199405 |
| OPEL | OMEGA A (V87) | 198609 - 199405 |
| OPEL | OMEGA B Station wagon (V94) | 199403 - 200307 |
| VAUXHALL | CARLTON Mk III Sedan (V87) | 198609 - 199403 |
| VAUXHALL | CARLTON Mk III Station wagon (V87) | 198609 - 199403 |
| VAUXHALL | OMEGA (B) Sedan (V94) | 199312 - 200307 |
| VAUXHALL | OMEGA (B) Station wagon (V94) | 199312 - 200306 |
| VAUXHALL | SENATOR Mk II (B) (V88) | 198709 - 199309 |
| OPEL | OMEGA B (V94) | 199403 - 200512 |
| Features | |
| Steering arm type | 10 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Inner diameter [mm] | 26 mm |
| Outer diameter [mm] | 37,5 mm |
| Height [mm] | 62 mm |
| Diameter [mm] | mm |
| Length [mm] | mm |
| Chassis Number | |
| Chassis number from | |
| Chassis number to | |
| Weight [kg] | 0,19 kg |
| OEM Number |
| 24408179 |
| 920361 |