41954MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| NISSAN | X-Trail | 2008 - 2014 |
| NISSAN | Rogue | 2008 - 2013 |
| NISSAN | Rogue Select | 2014 - 2015 |
| RENAULT | Koleos | 2009 - 2015 |
| NISSAN | QASHQAI / QASHQAI +2 I (J10, NJ10, JJ10E) | 200611 - 201404 |
| NISSAN | X-TRAIL II (T31) | 200703 - 201812 |
| RENAULT | KOLEOS I (HY_) | 200809 - 0 |
| NISSAN | ROGUE | 200701 - 201512 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M10x1,25 |
| Cone Size [mm] | 11,85 mm |
| Cone Size [mm] | 14,7 mm |
| Thread Size | M14X1,5 |
| Length [mm] | 181 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-08620 |
| Weight [kg] | 0,67 kg |
| OEM Number |
| 45527JD01A |
| 48527JD01A |
| D8520JG00A |
| D8E20JG00A |
| 45527JD1A |